Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Basenlerinden şikayetçi olanlar ne tür egzersizler yapabilir?

322,004
kez izlendi
Puan: 4.76 / 5
Basenlerinden şikayetçi olanlar ne tür egzersizler yapabilir?
Basen eritme egzersizleri çeşitli olabilir. Öncelikle yan pozisyonda yatalım ve alt bacağı bükelim. Üstteki kolla yerden destek alalım. Nefes alırken üstteki bacağı kaldıralım nefes verirken de indirelim ama yere değdirmeyelim. 

Bacağı çok yukarı kaldırmayalım. 12 tekrar yapalım. Nefes alırken daire çizelim ve öne ve arkaya 12 tekrar şeklinde bunu yapalım. Bacağı aşağı indirirken dinlenelim ve diğer bacağı uzatalım. İki bacağı da düz şekilde kaldıralım. Bel boşluğunu kaybetmeden hareketleri yapalım. 12 tekrar yapalım. 

Alttaki bacağı bükelim üst bacağı karına doğru çekerek bükelim. İndirirken bacağı uzatalım. 10 tekrar yapalım. Bacağı diz ekleminden geriye doğru uzatalım ve 12 tekrar yapalım. Hareketleri kontrollü şekilde yapalım. Basen egzersizleri için videoları izleyin.
Sağlıklı Yaşam Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat