Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Basel nasıl bir şehirdir?

2,557
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Basel nasıl bir şehirdir?

Basel, İsviçre'nin kuzey kantonunda yer alan önemli şehirlerinden biridir. 170 bin nüfusu ile Zürih ve Cenevre'den sonra İsviçre'nin en büyük üçüncü şehridir. Basel, ilgi çekici bir şehir. İsviçre'ye gelenler mutlaka Basel'i de görmelidir.

Basel, "üç köşe şehri" olarak adlandırılır. Bunun nedeni İsviçre'nin Fransa ve Almanya sınırında olmasından kaynaklanır. Bir tarafı Almanya'da, bir tarafı Fransa'da yer alır ve İsviçre'ye aittir.

Basel, turistik bir şehir olmaktan ziyade, daha çok sanayinin geliştiği, endüstriyel bir şehirdir. Turistik amaçlı gelenler endüstriyel kısmı ile karşılaşsa da, aslında Avrupa'da seyahat seven ve seyahat etmeyi bir hobi olarak yapan kesim, Basel'e müze gezmeye gelir. Çünkü Basel, belki de Avrupa'nın en iyi müzelerini bünyesinde barındırır.

Basel'de 40'ın üzerinde birbirinden seçkin ve farklı konularda müze bulunur. Sanata ve tarihe meraklı iseniz, Basel, sanayi şehri olmasının yanı sıra aynı zamanda kültür ve sanat şehri olduğundan mutlaka görülmesi gereken bir şehirdir.

Basel'i güzel kılan bir diğer özelliği ise içinden Ren nehrinin geçmesidir. Nehir, şehrin tam ortasından geçer. Bu anlamda turistik açıdan Ren nehri kenarında geçireceğiniz zamanlar size diğer Avrupa şehirlerinde tadamayacağınız bir güzellk katacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat