Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Başak burcunu 2016'da para ve kariyer alanında neler bekliyor?

1,713
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Başak burcunu 2016'da para ve kariyer alanında neler bekliyor?

2016'nın ilk yarısı gerileyen gezegenler açısından hayli ilginç enerjilere sahip. Ocak ayında Merkür gerilemesi ile başlayacağımız gezegenlerin retro enerjilerine özellikle yılın ilk yarısı yoğun şekilde maruz kalacağız. Yılın ilk yarısı sık yaşanacak gerileme süreçleri, kariyer ve parasal kararlarınız, adımlarınız ve önemli beklentilerinizi hayata geçirmek adına dikkatli olmanızı ve düşünerek hareket etmenizi, önemli kararları yılın ikinci yarısına ertelemeniz gerektiğini gösteriyr.

5 - 25 Ocak arasında gerçekleşecek Merkür gerilemesi spekülatif alanlardaki yatırımlara dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor. Parasal işlerinizi Ocak ayında daha dikkatli düzenleyin. Ocak ayında maddi konularda şansınızı zorlamayın.

Şubat sonunda başlayacak Mars etkisi kişisel alanlarınızda girişimlere yönelmenizi, parasal adımlar atmanızı kolaylaştırıyor ancak bu süreçte emlak, gayrimenkul ve taşınmazlarla ilgili konularda yatırım, alım ve satımlar açısından temkinli hareket edin. Aynı burçta konaklayacak Satürn - Mars enerjileri bir yandan hareket etmeye itiyor, diğer yandan dikkatli ve mantıklı hareket etmek gerektiğini vurguluyor. Özellikle 18 Şubat civarında 18 - 20 Şubat arasına önemli adım ve iş başlangıçlarını denk getirmeyin. Başladığınız işlerin sonuçlarını almakta zorlanabilirsiniz. İş ve parasal girişimleriniz adına 20 Şubat'tan sonrası daha uygun zamanlar.

Mart ayında gerçekleşecek iki önemli tutulma var. İlki 9 Mart Güneş tutulması ve ikincisi 23 Mart Ay tutulması. Yılın ilk tutulmaları sizi çalışma alanlarınız, ortaklı işleriniz, ekip çalışmaları, ticari bağlantılarınız, yurtdışı konuları, ithalat, ihracat işleriniz açısından yoğun etkileyecek. İş ve mesleki konularda 9 Mart'ı takip eden 10 -15 günlük süreçte işleriniz, iş arkadaşlarınızla ilişkileriniz, rakiplerinizle olan durumlarınız adına dönüşüm etkileriniz tetiklenebilecek. 

9 Mart'ı takip eden Mart sonuna kadar süreçte ve Nisan boyunca iş ilişkilerinize ve iş arkadaşlarınızdan gelebilecek sorunlara karşı tedbirli olun. Beklemediğiniz tepkiler, ummadığınız biriyle ilgili ani bir gerçeğin ortaya çıkması, şartların birden sizin aleyhinize dönmesi gibi sert ama ani gelişen durumlar söz konusu olabilir. 

9 Mart civarı ve hatta Nisan ayı boyunca düşmanlıklar yaşamanız ve iş arkadaşlarınızla ilgili konularda gardınızı yüksek tutmanız, herkesle sırlarınızı veya açıklarınızı paylaşmamak yine önemli. 23 Mart ile tamamlanacak bu süreçte Ay tutulması ile Mart ayında başlayan ani gelişen olay ve durumları kontrolünüz altına alabilecek, olayları kendi lehinize çevirebileceksiniz. 23 Mart civarında 23 - 30 Mart arasında ilginç gelişmeler ve fırsatlar yaşanabilir. 

Nisan ayında önemli bir Mars gerilemesi başlıyor. Mars'ın bu hareketi, 17 Nisan - 30 Haziran arasında gerilerken, size girişimler, önemli adımları, sonuçları uzun vadeye yayılacak yatırım ve başlangıçları yapmamamız gerektiğini gösteriyor. Bu dönemde başladığınızı sonuca ulaştırmakta zorlanabilirsiniz, Teknik konular içeren işler, teknolojik yatırımlar ile özellikle işinizle ilgili makina ve aletlerle ilgili yatırımları bu dönemde başlatmayın. 

17 Nisan - 30 Haziran arasında daha çok izlemek, araştırma ve en önemlisi de parasal işlerle kariyer alanlarınızda risk almamak çok önemli. Mars, risk almayı ve girişimde bulunmaya eğilim veren bir gezegendir. Gerileme süreçleri ise her gezegende olduğu gibi bekleme ve durma zamanlarıdır. Bu süreç aynı zamanda yakın çevreniz ile kurmayı planladığınız ortaklı işleriniz adına da destekli değil. Ağırlıkla önceden başlayan işlerini planlayın, var olan işlerinizi inceleyin ancak yeni projeleri başlatmayın.

Bu sene iş ve kariyer alanında sizin için en yoğun risk içeren ay Nisan ayı. Nisan ayında Mars gerilemesi, yılın ikinci Merkür gerilemesi, Satürn ve Jüpiter gerilemesi bir arada yaşanacak. Tüm bu etkiler nedeniyle bu yıl Nisan ayında beklemede ve izlemede kalın. Kariyer alanlarında önemli adımları bu ay başlatmak sonradan bir çok pürüz ile uğraşmanıza neden olabilir. Bu ay aynı zamanda gelir - gider dengelerinizi iyi ayarlamalısınız. Maddi konularda riskli yatırım yapmamalısınız. Ayrıca Nisan ayı boyunca alacaklarınızda bazı aksamalar söz konusu olabileceği için bu ay ödeme planlarınızı da iyi organize etmelisiniz.

Yılın ikinci yarısı özellikle Ağustos ile birlikte gezegenlerin enerjileri sizin adınıza düzene girmeye başlarken, ilk yarı özellikle bahar aylarında kariyer ve iş alanlarınızda bekleyen, duran veya sizin kontrol edemediğiniz durumlar düzene girmeye rayına oturmaya başlayacak. Eylül ile birlikte, maddi alanlarda gelişme, fırsatlar, yeni şartlar veya olanaklar belirecek ve en önemlisi de bu yıl sonbaharla birlikte parasal getirilerinizi iyi değerlendirme, biriktirme eğiliminde olacaksınız. Bu sene yatırım yapmak, maddi alanları daha iyi öngörmek ve değerlendirmek adına Ağustos ve Eylül ile başlayan süreç sizin için daha verimli olacak.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat