Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Başak burcu 2016'da sağlık alanında nelere dikkat etmeli?

729
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Başak burcu 2016'da sağlık alanında nelere dikkat etmeli?

Yılın ilk yarısı sağlık alanlarına ve sağlık kontrollerinize önem verin. Yılın ikinci yarısı özellikle Eylül ile birlikte ise şeker ve insülin eğiliminiz varsa şeker testlerinizi yaptırın ve karaciğer hassasiyetine sahipseniz yine tedbirli olmaya gayret edin.

2016 yılının ilk yarısı önemli gezegen gerilemeleri var. Gerileyen gezegenler hayatın genel etkileri içinde sadece gündelik yaşamda değil, sağlık açısından da önemli titreşimler yayıyor. Öncelikle gerileyen gezegenlerin konularıyla bağlantılı alanlarda önemsemediğiniz veya üstünde durmadığınız sağlık alanlarınız aktive olabilir.

2016'da Ocak ayında gerçekleşecek Merkür gerilemesi nedeniyle yılın ilk ayı kemiklerinize, başta omurganız ve bel bölgeniz olmak üzere dikkat etmelisiniz. Diş ve dişeti kontrollerinizi bu dönemde ihmal etmeyin. Dişlerinizle ilgili estetik bir değişim planlıyorsanız, Şubat başı ile 15 Nisan'a kadar olan dönemde planlamanız daha doğru olur. 

8 Ocak - 9 Mayıs arası gerileyecek Jüpiter, karaciğer, safra kesesi, pankreas, şeker ve insülin toleransınıza dikkat etmeniz gerektiğini vurguluyor. Bu sene genel olarak şeker ve insülin dengenize önem vermek ve bu konudaki testlerinizi düzenli yaptırmak gerekiyor.

Şubat başıyla birlikte sağlık alanlarınıza yerleşecek Güney Ay Düğümü kalp damar sisteminize, bacak damarlarınıza, varis sorunlarına önem vermenizi gerektiriyor. Bacaklarınızı ve varis eğilimi olan bölgelerinizi bu sene güneşten korumak, damar sağlınıza dikkat etmek oldukça önemli. 

Bu yıl tiroit, haşimato ve paratroit gibi tiroit hormonlarınızla alakalı konular dikkat etmeniz gereken önemli sağlık konuları arasında. D vitamini dengenizi iyi ayarlamalı, mineral ve vitamin ihtiyacınızı ve eksiklerinizi belirleyici testleri ihmal etmemelisiniz. Omuzlar, boyun bölgeniz, solunum sistemi rahatsızlıkları ile özellikle yaz aylarında alerji hassasiyetlerinize dikkat etmekte fayda var. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat