Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Barselona pahalı bir şehir mi?

26,201
kez izlendi
Puan: 3.73 / 5
Detaylı Açıklama

Barselona pahalı bir şehir mi?

Barcelona, birçok Avrupa şehrine göre daha ucuz bir şehir olarak nitelenebilir. Fiyatlar İstanbul ya da Türkiye'nin diğer şehirleri ile kıyaslandığında aynı kabul edilebilir. Ortalama bir bütçe ile Barcelona'yı keyifli bir şekilde gezebilirsiniz.

Ancak Barcelona'ya gitmeden önce harcamalarınızla ilgili bilmeniz gereken bazı şeyler var. Mesela, Barcelona'ya gitmeden önce mutlaka tatil boyunca harcayacağınız kadar Euro edinin. Türk lirasıyla Barcelona'ya gitmek sizi zor durumda bırakabilir. Çünkü Barcelona'daki döviz büroları Türk lirasını Euro'ya çevirmekte size zorluk çıkarabilirler. Euro yerine dolar da kullanabilirsiniz elbette.

Barcelona aslında Euro'ya geçmeden önce çok daha ucuz bir şehirdi. Hala birçok Avrupa şehrine göre ucuz kabul edilebilir ama eskiye göre çok pahalı olduğu herkesçe kabul ediliyor. Barcelona'da normal bir restoranda iki kişilik yemek ortalama 30-60 Euro'ya mal olur. Yemeği daha ucuza getirmek için sokak satıcılarını ya da fast türü yerleri tercih edebilirsiniz. Yine şehirde gezmek için Barcelona City Card'dan yararlanabilirsiniz. Barcelona City Card ile toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanabilir, müzeleri ücretsiz gezebilir ve bazı yerlerde indirimli alışveriş yapabilirsiniz. 2 günlük Barcelona City Card'ı 25 Euro, 5 günlük 40 Barcelona City Card'ı ise Euro'ya satın alabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat