Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Barış Manço'nun en çok sevilen şarkıları hangileri?

79,052
kez izlendi
Puan: 4.44 / 5
Detaylı Açıklama

Barış Manço'nun en çok sevilen şarkıları hangileri?

Barış Manço'nun bütün şarkıları hit oldu. Yüzlerce şarkı yaptı ve yüzlerce hit'e imzasını attı. Benim ilk aklıma gelen Dağlar Dağlar ve hemen arkasından Kol Düğmeleri. Bunlar benim gençlikle çocukluk arası günlerimin en sevdiğim şarkıları.

Şu an 11 yaşında bir kızım var ve Hepsi grubu hayranı. Odasının tüm duvarları Hepsi'nin haberleri ile dolu. Bir arkadaşıma kızımın bu hayranlığından yakınıyordum. O da bana dedi ki, 'Hulusi bey, sizin geçliğinizde sizin böyle taptığınız birisi yok muydu?'

Saymakla bitmez

Vardı. Ben de çocukluğumdan itibaren bir Barış Manço hayranıydım. Delirirdim onun şarkılarını dinlemeye ve dediğim gibi Dağlar Dağlar'la, Kol Düğmeleri ile büyüdüm.

Sonraki dönemlerde İşte Hendek İşte Deve, Sarı Çizmeli Mehmet Ağa, Halhal, Unutamadım, Aynalı Kemer, Nazar Eyle, Dönence, Halil İbrahim Sofrası, Nick The Chopper, Ben Bilirim Ben Bilirim.

Halkın şarkıcısı Barış Manço

Barış Manço şarkı sözlerini halkın dilinde yazdı. Asla bir entel olmadı. Barış Manço bütün gününü çarşıda, pazarda, sokakta geçirirdi. Antika koleksiyonlarını tamamlayabilmek, zenginleştirebilmek için bitpazarlarında gezerdi.

Bu gezilerinde cebinde minik bir teybi vardı. O minik teyple bütün konuşmaları kaydeder, eve gelince oturur, halkın ağzından çıkan kelimeleri bir bir kağıda döker, önce şarkıyı yazar, daha sonra bestelerdi. Halkın dilinde yazdığı ve konuştuğu için halk onu çok sevdi.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat