Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Barış Manço nasıl uzay müziği yarattı?

10,465
kez izlendi
Puan: 4.87 / 5
Detaylı Açıklama

Barış Manço nasıl uzay müziği yarattı?

Barış Manço bir ara Erich Von Daniken'in Bermuda Şeytan Üçgeni adlı kitabı üzerine çok yoğunlaştı ve Ufolara merak sardı. Piri Reis'in haritalarına kadar derin araştırmalarda bulundu.

Piri Reis'in uçan hiçbir cismin olmadığı o zamanda bu haritaları nasıl olup da çizdiğine dair çok derin araştırmalar yaptı, fakat bir çözüme ulaşamadı. Uzaydan birtakım sinyaller aldığına inanıyordu.

Taksim'de uçan daire

Nitekim Taksim'de açık hava tiyatrosunda bir konseri vardı. Özel bir uçan daire yaptırıp, büyük bir vinçle konsere onunla inmeyi planladı. Fakat ne yazık ki dönemin Beyoğlu belediye başkanı, Barış'ın uçan daire ile açık havaya inmesine izin vermedi.

Çoban Yıldızı

Fakat o günden sonra Barış yaptığı müziğe, klavyeli sazlara ağırlık verip, uzay müziği adını takarak çalışmalarda bulundu. Çoban Yıldızı bunların en önemlilerinden biriydi. Türkiye'de olduğu kadar Avrupa'da da büyük ses getirdi.

Özellikle Belçika, Hollanda ve kuzey Avrupa ülkelerinde bu plak olarak çıktı ve o dönem çok büyük ses getirdi. Fakat sonra giderek tekrar eski Barış Manço'ya döndü.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat