Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Barış Manço Japonya'da nasıl popüler oldu?

29,009
kez izlendi
Puan: 4.51 / 5
Detaylı Açıklama

Barış Manço Japonya'da nasıl popüler oldu?

Barış Manço televizyonda 7'den 77'ye programını yapmaya başladıktan sonra dünyayı dolaşmaya başladı. Şimdiki gibi olanaklar yoktu ve Barış'ın o zamanlar yaptığı çok büyük bir hizmetti.

Ben o zaman şöyle yazmıştım; 'Okullardan coğrafya dersleri kaldırılsın, yerine Barış Manço'nun bu programı konulsun'. Çünkü gittiği ülkeyi o kadar güzel anlatıyordu ki hakkında bilmediğimiz şey kalmıyordu.

Türkiye'den Japonya'ya

İşte bu ülkelerden biri de Japonya'ydı ve Barış Manço orada verdiği konserinde inanılmaz bir şekilde ilgi gördü. Hatta bir üniversite kendisine fahri doktora verdi.

O üniversitenin bahçesine heykeli dikilecekti. Bana sözü vardı, bu heykel dikimine beraber gideceğiz demişti. Fakat sözünü tutmadı. Benden önce gitti.

O günden sonra Japonya'da çok tutuldu Barış Manço. Albümleri acayip sattı. Verdiği konserlerden biri canlı olarak kaydedilip Türkiye'de ve Japonya'da çıktı ve Japonya'da bizden daha çok sattı. Konser televizyonlarda defalarca yayınlandı.

'Barış' elçisi

Japonya başbakanı elinde Türk ve Japon bayraklarıyla minicik Japon çocuklarıyla ortaya çıktı, dans etti. Bunu Barış Manço'dan başka başarabilecek birini düşünemiyorum.

Dönence, Domates Biber Patlıcan, Unutamadım, Dağlar Dağlar, Yine Yol Göründü Gurbete, Nane Limon Kabuğu, Gülpembe, Japonca bir şarkı ve Kara Sevda. Albümde en çok tutulan şarkı da Kara Sevda'ydı.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat