Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Barış Manço hayatını nasıl kaybetti?

75,128
kez izlendi
Puan: 4.58 / 5
Detaylı Açıklama

Barış Manço hayatını nasıl kaybetti?

Barış Manço'nun ölümü hakkında çok büyük polemikler yapıldı. Özellikle 'Hafta Sonu' dergisi çok ağır ithamlarda bulundu. Ancak Uzun Saçlı Dev kitabını okuyanlar da göreceklerdir; Barış'ın hayatı ne kadar müzikle geçtiyse, o kadar da sağlık sorunlarıyla geçti.

Barış hastaydı

Manço, ciğerlerinden sorunlu bir çocuk olarak büyüdü. Annesi bu yüzden ona nefesli sazları yasakladı. Sonraki yıllarda Anadolu turnelerinde kalbiyle ilgili çok ağır sorunlar yaşadı.

Konserlerini yarım bırakıp Ankara'ya götürülüp anjiyo oldu. Anjiyonun Türkiye'de ilk yapıldığı insanlardan biri Barış Manço'ydu.

Sağlığına çok dikkat etmesine rağmen uzun süre tedaviler gördü. Asla sigara kullanmaz, içki sadece belirli günlerde bir kadeh içerdi. Fakat Barış Manço ne yazık ki sağlık sorununu çözümleyemedi ve kalbine yenildi. Ben bunu bildim, bunu söylerim.

Bütün o gazetelerde yazanları da şiddetle hala kınamaya devam ediyorum.

Eşi ve çocukları yanlış yaptı

Geride bıraktığı eşi bence o evliliği yapmamalıydı. Geride bıraktığı 2 çocuğu, öğrenimlerini iki aslan Türk genci olarak Amerika'da değil Türkiye'de sürdürmeliydi. Manço soyadını burada devam ettirmeliydi.

Onlara düşen görev Manço soyadını iki erkek evlat olarak bundan sonraki nesillere aktarmak olmalıydı. Bunları yapmadılar. O konuda çok üzgünüm.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat