Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Barbie makyajında göz makyajı nasıl yapılır?

724
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Barbie makyajında göz makyajı nasıl yapılır?

Barbie makyajında fondöten ve pudra uygulamasının ardından göz farı uygulamasına geçiyoruz. Bunun için iki renk göz farına ihtiyacımız olacak; açık mavi ve pembe tonları. 


Barbie makyajında far uygulamasından önce göz altlarınıza bolca pudra koyarsanız, uygulayacağınız farlar göz altınıza dökülerek makyajınızı bozmaz. Çünkü daha sonra dökülenleri kolayca süpürebilirsiniz.

Göz kapağına önce açık mavi farı uyguluyoruz. Göz kenarından kapak kısmına doğru pembe far geçiyoruz ancak çok fazla yukarılara çıkmayın. Pembe farı mavinin tam üstünden başlayıp, kaş altında aydınlık kalacak şekilde, gözpınarına kadar sürmeliyiz. Ardından kaş altlarını aydınlatıp, devamında daha koyu bir pembe ile mavi ve pembe göz farının arasından çizgi şeklinde geçin. Sonra aynı rengi göz altından, kirpik diplerinden devam ettirin. 

Gözlerin daha iri durması için göz içine beyaz kalem çekin. Tüm uygulamalar tamamlanınca takma kirpik uygulamasına geçebiliriz.

Takma kirpiklerin ardından, ihtiyacınız varsa alt kirpiklerinize de takma kirpik takabilir veya alt kirpiklerinizi daha yoğun bir şekilde rimelleyebilirsiniz. 

Takma kirpik uygulamasının ardından kuyruğu belirgin olacak şekilde eyeliner uygulaması yapın. Eyeliner'ı, gözlerinizin Barbie'nin gözleri gibi daha çekik göstermek için hem kuyruklu, hem de göz pınarlarına yakın bir şekilde sürün ancak hali hazırda takma kirpikleriniz olduğundan çok da kalınlaştırmayın. Aksi halde sürdüğünüz farların rengini kapayacak, gölgeleyecektir.

Barbie makyajında göz makyajımız tamamlandı. Şimdi ruj ve allık uygulamarına geçebiliriz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat