Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Balık yağının yan etkileri var mı?

11,686
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Balık yağının yan etkileri var mı?

Balık yağı beslenme uzmanları ve hekimler tarafından en sık tavsiye edilen besin desteklerinin başında geliyor. Derin deniz balıklarında bulunan ve bu balıklardan elde edilen balık yağı doğal bir ürün olduğu için yan etkileri yok denebilecek kadar az. 


Ancak yapılan bazı araştırmalar derin deniz balıklarının metabolizmalarındaki bazı ağır metallerin balık yağında da olabileceğini ortaya çıkarmış. Ancak bu ağır metallerin sadece eser miktarda olduğunu vurgulamak gerekir. Yani güvenilir markaların balık yağı ürünleri aşırıya kaçılmadan kullanılırsa balık yağı son derece sağlıklı bir besin desteği. Ancak her besin desteğini olduğu gibi balık yağını da aşırı tüketmek bu nedenle sorunlara neden olabilir. 

Ayrıca sağlık otoriteleri günlük 3000 mg'den fazla omega 3 alımının zararlı olabileceğini vurguluyor. Çok fazla balık yağı tüketmek de bu bu eşiği aşabileceği için sağlık sorunlarına neden olabilir. Bunun dışında balık yağı yan etkileri olarak bahsedilebilecek kayda değer bir şey yok.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat