Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Balayı iktidarsızlığı ne tür psikolojik nedenlere dayanabilir?

2,984
kez izlendi
Puan: 4.57 / 5
Detaylı Açıklama

Balayı iktidarsızlığı ne tür psikolojik nedenlere dayanabilir?

Yeni evli çiftler ve cinsellikle ilk tanışma aşamasında erkeğin cinsel birleşmeyi kuramama korkusu performans anksiyetesine neden olabilir. Geçilmesi gereken bir sınava girer gibi yatak odasına girilmesi erkekte var olan ereksiyonunda yok olmasına neden olabilir. 

Yaşanan stres hiçbir sorunu olmayan bir erkekte o güne veya günlere ait sertleşme sorunu yaşamasına yol açabilir. Böylesi durumlarda partnere büyük görev düşmektedir. Balayı iktidarsızlığı sorununun baskı ve korku nedeniyle olduğu, geçici ve kendiliğinden düzelen kısa süreli bir sorun olduğu unutmamalıdır. 

Hemen cinsel ilişkiye girme isteği yerine sabırlı olup, ön sevişme ile uyarımı artırma yoluna gitmelidir. Ön sevişme, sertleşme ve cinsel birleşmenin gerçekleşmesi açısından oldukça önemlidir.

1-2 gün ile 1-2 hafta arasında devam edebilen ve kendiliğinden geçen balayı iktidarsızlığı sorunu, uzun sürmesi durumunda cinsel terapi uzmanı bir psikologtan alınacak birkaç seanslık yardım ile kolaylıkla çözülecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat