Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bahar aylarında enerji veren nasıl yiyecekler tüketilebilir?

842
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bahar aylarında enerji veren nasıl yiyecekler tüketilebilir?

Bahar aylarında bahar yorgunluğu, cilt sorunları ve saç dökülmesi sık görülür. Bahar aylarında görülen bu sorunların yanı sıra enerji almak ve bağışıklığınızı güçlendirmek için B vitamininden zengin gıdalar tüketmeniz gerekir.

Bahar aylarında vücut direncini arttırmak için A, C ve E vitamini bakımından zengin gıdalar tüketmek gerekir. Bahar aylarında meydana gelen cilt kuruluğunu önlemek için haftada 2 defa deniz ürünleri tüketmekte fayda var.

Bahar aylarında tüketilen bazı içecekler de kişiye enerji verir. Bunların arasında ayran, taze meyve suyu, soda yer alır. Günde 1 bardak meyve suyu tüketmek size enerji verebilir. Ancak 2 - 3 bardaktan fazla meyve suyu tüketmek kilo alımınıza sebep olabilir. Aynı zamanda ayranla sodayı karıştırarak lezzetli bir içecek oluşturabilirsiniz.

Bahar aylarında yorgunluk en sık rastlanan problemlerden biridir. Bu aylarda karbonhidrattan zengin gıdalar tüketmek yorgunluğu arttırarak vücut direncini düşürür. Yorgunluğunuzu arttıracak gıdalar tüketmek yerine haşlama, fırında sebzeler ve hamur işi tatlılar yerine sütlü tatlılar tüketilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat