Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bağırsak düğümlenmesi nasıl tedavi edilir?

42,772
kez izlendi
Puan: 4.80 / 5
Bağırsak düğümlenmesi nasıl tedavi edilir?
Bağırsak düğümlenmesi ve tıkanmasında nedene göre tedavi yapılmalıdır. Yaşlı ya da yatalak hastalarda fekalon yani büyük abdest kitlesinin kalın bağırsağının son bölümünü tıkaması söz konusu olur. Devamlı lağmanla bu tıkanma yok edilir. 

Anestezi ile de bu tıkanma açılır. Eğer bu bağırsak tıkanıklığı karın içi fıtığa ya da bir karın içi yapışıklığa aitse bu yapışıklığın düzeltilmesi ya da tıkanan bölgenin açılması işlemi yapılır. Yaşlılarda ya da bebeklerde kasık fıtıklarının içerisine sıkışan bağırsak parçası tıkanıklığına neden olabilir. 

Bu nedenle fıtığa bağlı tıkanıklık olup olmadığına mutlaka bakılmalıdır. Tümörlere bağlı bir bağırsak tıkanıklığı varsa burada da kalın ya da ince bağırsağa ait bir kanser ameliyatı söz konusu olmalıdır.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat