Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bacaklardaki selülit için nasıl egzersizler yapabiliriz?

6,513
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bacaklardaki selülit için nasıl egzersizler yapabiliriz?

Bacaklarımızdaki selülitleri yok etmek için öncelikle bacakta selülitin neden oluştuğunu anlamak ve yapısını bilmek gerekir. Üst üste düzenli olarak dizilmiş tuğlalar düşünün, yağ dokusu bu şekildedir. Kırılan, yeri değişen tuğlalar yapıyı da bozacaktır. Bu pürüzlü bir dokuya neden olur. 


Damar duvarından sızan serumlar ve ödemler değişik yapılara yol açar. Dışarıdan bakıldığında portakal kabuğu denen selülit yapısı ortaya çıkar. Buradaki dolaşımı düzenlemek, beslenme ile birlikte yağ dokusundaki küçülmeye yardım etmek, egzersizle düzenli bir dolaşım sağlamak yolları ile selülit dokusundan kurtulabiliriz. 

En çok bacakta selülit olmasının nedeni oturur pozisyonda olmak ve yanlış beslenme ile ilgilidir. Erkeklerde östrojen hormonu azlığı nedeniyle selülit olmaz. Bacaktaki selüliti önlemek için sıkı bacak hareketleri yapmak gerekir. 

Minderin ortasına geçin ve yan dönün. Bacağınızı yukarı çekebildiğiniz kadar çekin. Öne ilerleyin ve diğer bacağınızı indirin. Aynı hareketi geriye doğru da yapın. Bu şekilde bacak kaslarımızı çalıştırmış oluruz. Her bacak için 20 tekrarla başlamak ve 50'ye çıkmak önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat