Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bacaklarda kaşıntı neden olur?

120,507
kez izlendi
Puan: 4.80 / 5
Bacaklarda kaşıntı neden olur?
Kadın ve erkeklerde özellikle kış dönemi boyunca cildin çok sık yıkanması, kuruması ve sabunla temas etmesi durumunda deride kuruluk meydana gelir. Kuruluğa bağlı ciddi bir kaşıntı da oluşur.

Özellikle erkek hastalarda kısa çorap giymek, sentetik kumaştan kıyafetler giymek, uzun süre oturmak gibi etkenlerle cildin daha da kuruması sonucunda kaşıntılar gözlenebilir. Bunları engellemek adına bacakları sık nemlendirmek özellikle önerilir. 

Duş jeli veya duş kremi kullanmak kaşıntıyı önlemeye yardımcı olur. Bacakta kaşıntı lokalize bir kaşıntı olduğu için sistemik hastalıklarla ilişkilendirmez. Çok nadiren böbrek yetmezlikleri gibi sistemik hastalıklarda ciltte ödem oluşması sonucunda da kaşıntı görülebilir.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat