Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Baba adayı doğuma girmeli mi?

12,161
kez izlendi
Puan: 3.26 / 5
Detaylı Açıklama

Baba adayı doğuma girmeli mi?

Doğum, bazen 10 bazen 15 saat süren bir eylemdir. Baba adayları ise bu eylemin doğumhanede geçen yarım saatlik zamanını bilirler. 

Doğum eyleminde özellikle açılma sürecinde anne adayına destek olma konusunda baba adayına çok iş düşüyor. Doğuma eşiyle birlikte hazırlanan baba adayları bu süreçte eşlerini çok daha iyi bir şekilde destekliyorlar. Kadın, gebelik sürecinde ve doğumda eşinin yanında bulunmasını ömür boyu unutmuyor ve çiftin yakınlaşması çok daha fazla oluyor.

Doğumdan korkan, doğuma girmek istemeyen baba adayları da var. Elbette baba adayları doğuma girmek zorunda değil; fakat özellikle bu uzun saatler sırasında sancı çeken eşlerine destek olabilirler. 

Doğum korkusu olan, doğuma girmeyeceklerini düşünen baba adayları doğumla ilgili hiçbir şey öğrenmek istemiyorlar.  Onların bu süreçte kendilerini dışarıda tutması eşlerini destekleyici bilgileri de öğrenmelerini engelliyor. Bu tavır, ilişkiyi de sarsarak çiftin birbirinden uzaklaşmasına neden olabiliyor. Oysa doğumhane ayrı bir yer. Açılma döneminde eşlere destek vermek ayrı bir konu. 

Bu anlamda baba adaylarının açılma dönemi ile doğumhanedeki sürecin birbirinden farklı olduğunu unutmadan, eşlerine destek verme yönünde hareket etmesi ilişkileri ve annenin süreci iyi bir şekilde geçirmesi adına olumlu etkiler sağlar. Bununla birlikte şu notu da düşmek gerekir: Doğuma giren babalar "iyi ki girmişim" diyorlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat