Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ayın hangi günlerinde hamile kalma şansı artar?

113,504
kez izlendi
Puan: 4.81 / 5
Detaylı Açıklama

Ayın hangi günlerinde hamile kalma şansı artar?

Anne aday adayları ne zaman yumurtlama olacağını tahmin edebilir. 28 günde bir âdet gören kadında yumurtlama, âdetin ilk gününü izleyen 14. günde gerçekleşir. Eğer âdet kanamanız 30 günde bir oluyorsa 14. gün değil 16. günde gerçekleşir. 

28 günde bir âdet gören kadın için 10 - 14. günler hamile kalmak için en uygun dönemdir. Daha geç âdet görenler içinse bu günlerin üzerine 1 - 2 gün eklenebilir. Hamile kalmak için en iyi yol cinsel ilişkiyi bu dönemlere yoğunlaştırmaktır. 

Âdetten sonraki 14. gün yumurtlama olacağından cinsel ilişkiden 12 ? 14 saatin sonunda döllenecek yumurta hücresi kalmadığından hamile kalmak isteyen kadınların bu süre dolana kadar cinsel ilişkide bulunması gerekir. 

Anne adayının bu süre zarfında çevredeki zararlı etkenlerden uzak durması önemlidir. Doktora danışılmadan hiç bir ilaç kullanılmamalıdır. Sigara içilmemeli ve sigara içilen ortamlardan uzak durulmalıdır. Aynı şekilde anne adayının alkol tüketmemesi gerekir. Bu dönemde anne adaylarını beslenmesine de ekstra özen göstermesi gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat