Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ayak bileği burkulmalarını önlemek için neler yapabiliriz?

30,617
kez izlendi
Puan: 4.79 / 5
Ayak bileği burkulmalarını önlemek için neler yapabiliriz?
Ayak bileği yaralanmalarını engelleyebilmek için spor yapılıyorsa yapılan spora uygun ayakkabı kullanılmalıdır. Bir kez veya birden fazla tedavi gören hastalarda profesyonel manada yaptıkları spora devam edecekler ise ayak bilekliği, ayak bileğini stabil edicek medikal manada ortez kullanılmalıdır. Doktor tavsiyesi ile bunların kullanımı önemlidir. Fakat daha önce ayak bileğinde yaralanma olmamış kimseler ayak bileği burkulmalarına karşı ayak bileğini hareket ettiren, adele ve tendon sistemini kuvvetlendirici egzersiz yapmaları gerekmektedir.

Ayak bileği burkulması sonrası ayağımız içe doğru döndüğünde ayak bileğimizi stabilize edecek olan dıştaki tendon grubu görevini yapamamış, kopmuş demektir. 3 haftalık tedavi tamamlanmış olmasına rağmen ayak bileğinde şikayeti devam eden hastaların mutlaka MR çektirmesi gerekir. Çünkü burkulma sonucu kıkırdak zedelenmiş olabilir ve kıkırdak yaralanmasını da kesinlikle atlamamak gerekir.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat