Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Avustralya göçmenlik başvurusu için ne yapmak gerekir?

9,279
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Avustralya göçmenlik başvurusu için ne yapmak gerekir?

Avustralya'ya göçmenlik başvurusu yapabilmek için 50 yaşının altında olmanız ve belli bir İngilizce seviyesine sahip olmanız beklenir. İngilizce seviyeniz IELTS sınavı ile belirlenir. Avustralya'ya göçmenlik başvurusu yapabilmek için bu sınavdan en az 6.5 puan almalısınız. 

Avustralya'ya göçmenlik başvurusu yapmak için sahip olduğunuz mesleğin Avustralya tarafından aranan meslekler arasında olması gerekir. Bu meslekler bir liste ile açıklanır. 

Avustralya'da her meslek için tanımlanmış ayrı meslek örgütleri vardır. Avustralya'ya göçmenlik başvurusu yapmadan önce öncelikle kendi mesleğinizin bağlı olduğu Avustralya'daki ilgili meslek örgütüne başvurmalısınız. Bu meslek örgütü size mesleğinizle ilgili onay vermelidir. 

Göçmenlik başvurusu yapabilmek için çeşitli alanlardan 65 puan toplamanız gerekir. Eğitim seviyeniz, iş deneyiminiz, daha önce Avustralya'da eğitim alıp almadığınız, İngilizce seviyeniz ve yaşınız puan toplayacağınız alanlardır. 

Göçmenlik başvurunuzu Türkiye'den ya da Avustralya'dan yapabilirsiniz. Türkiye?den göçmenlik başvurusu yaparsanız başvurunuz sonuçlanana kadar Türkiye'de bulunmaya devam edersiniz ancak başvurunuzu Avustralya'dan yaparsanız başvuru sonucunuz gelene kadar göçmenlik almışsınız gibi oturum ve çalışma izniniz başlatılır. 

Turist vizesi ile Avustralya'ya giderek göçmenlik başvurusu yapamazsınız. Avustralya'da göçmenlik başvurusu yapabilmek için Avustralya'da en az iki yıllık bir eğitim programında eğitim alıyor olmanız gerekir. 

Avustralya'ya göçmenlik ile ilgili ayrıntılı bilgileri www.immigo.gov.au adresinden edinebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat