Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Atopik dermatitli çocuklarda DermEcto nasıl kullanılır?

29,644
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Atopik dermatitli çocuklarda DermEcto nasıl kullanılır?

Atopik egzama çocuklarda en sık görülen egzamalardan biri. Özellikle olguların yaklaşık yüzde 80 - 90'ında 5 yaşın altında başlıyor. Dolayısıyla atopik dermatit çocukluk çağının en sık görülen hastalıklarından biri. Atopik egzama genellikle egzama atakları ile seyreder. Bu egzama atakları sırasında ciltte kaşıntı, kızarıklık, kuruluk gibi şikayetler çocuklarda gerçekten çok ciddi problemler yaratabilir. Tedavide amacımız bu egzama ataklarını azaltabilmektir. 

Aktif egzamalarda biz dermatoloji uzmanları genellikle kortizonlu kremler kullanıyoruz. Fakat yan etkilerinden dolayı kortizonlu bu kremleri çok fazla kullanmak istemiyoruz. DermEcto krem de bu noktada devreye giriyor. DermEcto krem, bu kortizonlu kremlerle birlikte kortizon ihtiyacını azaltan yeni bir tedavi seçeneği olarak sunuluyor. 

Atopik egzamada, özellikle hafif vakalarda DermEcto krem tek başına kullanılabiliyor. Şiddetli egzama ataklarının olduğu ileri vakalarda DermEcto krem kortizon tedavisi ile birlikte kullanılmalıdır.

Özellikle DermEcto krem kortizon, paraben ya da koruyucu madde içermediği için çocuklarda çok uzun süre güvenle kullanılabilen bir tedavi seçeneğidir.

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat