Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Aslan burcunu 2016'da para ve kariyer alanında neler bekliyor?

1,762
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Aslan burcunu 2016'da para ve kariyer alanında neler bekliyor?

2016 yılı Aslanlar için eğitim, hukuk konuları, yurtdışı bağlantıları, teknolojik iş ve konularla, gayrimenkul sektörü ve emlak alanlarında vurgulu. İlgili alanlarla uğraşan Aslanların yılın ilk yarısı sürekli değişen şartlar ve dalgalı piyasa koşulları nedeniyle sağlam ilerleme ve işleri risk almadan yönetme eğilimine geçmesi gerekiyor.

Ocak ayı boyunca aktif olacak Merkür gerilemesi ve 8 Ocak'ta Merkür'e eşlik edecek Jüpiter gerilemesi ile maddi konularda yılın ilk ayını dikkati ve planlı geçirmekte fayda var. Yılın ilk çeyreği bilhassa borsa ve benzeri spekülatif parasal yatırımlarınız açısından dikkatli olmanızı gerektirmekte. Bu alanlarda yürüttüğünüz işleriniz varsa, riskli adımlar atmamaya bakın. 

Gayrimenkul sektöründe çalışmaları olan Aslanlar bu sene yılın ilk dilimi aktif olacak ama sonuç almakta zorlanacak. Özellikle emlak piyasası üzerinden yürüttüğünüz işleriniz varsa, Şubat sonuyla birlikte çeşitli fırsatlar yakalayabilirsiniz. 

Özellikle Nisan - Mayıs aylarında bu alanlarda daha girişimci olabileceksiniz. Almayı düşündüğünüz bir ev veya taşınmaz varsa, planınızı 17 Nisan'a kadar gerçekleştirmeniz daha doğru olacaktır. 17 Nisan - 30 Haziran arası ev, araba alım ve satımlarında doğru kararı vermek, isabetli bir yatırım yapmak için şartlar çok uygun değil.

Bu sene Mart ayı iş, kariyer ve para adına hareketli zamanlara işaret ediyor. Mart ayında gerçekleşecek tutulmalar, şartların çabuk değişmesi ile planlarınızı yeniden revize etmenizi gerektirecek. Ortaklı iş ve projeler, yeni bir iş ortaklığı veya süregelen ekip veya benzeri çalışmalarınız adına Mart ayında aktif bir dönem yaşayacaksınız.

Mayıs ile Temmuz ayı arasını maddi konularda temkinli geçirmekte fayda var. 28 Nisan ile 22 Mayıs arasında tekrar retroya geçecek olan Merkür, yurtdışı işleri, yabancılarla olan kontaklar, ithalat veya ihracaat bağlantılarınızda eskiden başlayan ama ilerlemeyen konuları hızlandırıp, tekrar fırsat yakalamanıza olanak sağlıyor. Ancak bu dönem yeni bir iş anlaşması veya kontak için uygun zaman değil. 

Bu yıl 8 Ocak - 9 Mayıs arasında eğitim, hukuki konular, yurtdışı işleri, danışmanlık ve benzeri alanlarda Jüpiter sizi desteklemiyor. Özellikle hukuk davalarınız adına bu süreçte uzamalar veya beklemeler söz konusu.

2016 yılının Haziran - Temmuz döneminde maddi konular, parasal gelirler açısından şanslı bir etkiler var. Ancak Haziran ayında Mars gerilemesinin sürmesi nedeniyle kariyerinizle ilgili planları dengeleyin, riskli yatırım ve adımları bekletin.

2016 yılında maddi konular, parasal yatırımlar ve finansal beklentileriniz adına yılın son çeyreği, Eylül ayından itibaren ilk yarıya göre daha rahat etkiler söz konusu. Yılın ilk yarısı Eylül'e kadar olan dönemde her türlü iş ilişkiniz, bağlantınız ve parasal dengeleriniz adına tedbirli olmak gerekecek. Eylül'den itibaren işlerinizde maddi beklentilerinizi daha rahat yerine getirebilir, koşulları kontrol etme veya kazanç sağlama potansiyeliniz yüksebilir.

Bu sene Ocak - Ağustos arası daha çok izleyerek hareket etme, riskten kaçınma, gelir gider dengelerinizi iyi ayarlama üzerine kurulu. Alacaklarınızı Ağustos'tan sonraki bölümde toparlayabilecek, yaptığınız işte ancak bu dönemden sonra kâr sağlayabileceksiniz. 

18 Ağustos'ta gerçekleşecek tutulma belirsizlik etkilerini arttırabilir. Tutulmanın etkileri nedeniyle 18 - 30 Ağustos arasında başlattığınız işlerde sonuç almanız zor olabilir. Bu aralığı iş veya benzeri konular yerine tatil veya dinlenme sürecine ayırmak daha doğru olur. 

Bu yıl iş ve kariyer açısından Mart ile Mayıs ayları arası zorlayıcı etkiler söz konusu. Şartları zorlamayın, bilmediğiniz ve anlamadığınız işlere yatırım yapmayın.

Ağustos - Aralık ayları arasında maddi konularda daha akıcı etkiler var. Birikime yönelecek veya bankacılık işlemleri ve mevduat hesaplarınız, döviz ve benzeri yatırımlardan kâr elde edebileceksiniz. Ancak bu yıl temel olarak lüks tüketim ihtiyaçlarınızı gözden geçirmeli, gelir-gider dengenizi iyi ayarlamalısınız.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat