Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Argan yağının cilt için faydaları nelerdir?

25,285
kez izlendi
Puan: 3.57 / 5
Detaylı Açıklama

Argan yağının cilt için faydaları nelerdir?

Argan yağının cilde faydası sonsuz. Öncelikle yüksek oranda içerdiği E vitamini sayesinde cildi onarıcı bir etkiye sahip. Uzmanların yaşlanma karşıtı dediği anti-aging bütün ürünlerde argan yağı kullanılmakta. 

Argan yağı özellikle yaşlanma karşıtı etkisinden dolayı ciltteki gözenekleri sıkıştırıyor, hücre yenileyici ve yeni hücre oluşumunu sağlayıcı özellikleri ile cilt sarkmalarını ve kırışıkları önlüyor. 

Argan yağı sarkmaya ve gevşemiş; görünümü ve yapısı bozulmaya başlamış orta yaş üstü ciltlerde toparlanmayı, sıkılaşmayı ve cilt bağ dokusunu kuvvetlendirmeyi sağlıyor. 

Argan yağı ile cilt bakımı

Argan yağının bir diğer önemli etkisi ise akne izi, güneş lekesi gibi cilt lekelenmelerini gidermesi. Bu anlamda argan yağı lekelenme problemi olan ciltlerde sorunsuzca kullanılabiliyor. 

Argan yağı varolan akneler üzerinde kullanılabildiği gibi, akne oluşumunu da önlüyor. Her derde deva argan yağı aynı zamanda ince çizgilerin giderilmesini sağlıyor. 

En yoğun keratin etki gösteren tırnak, saç gibi bölgelerde argan yağı rahatlıkla kullanılabiliyor. 

Cildi toksinlerden arındıran ve temizleyici etkiye sahip argan yağı; onarıcı, yani yaşlanma karşıtı faydalarının dışında ciltteki çatlak izlerine de etkili olduğundan, gebelik sonrası çatlak tedavisinde de rahatlıkla kullanılabiliyor. 

Argan yağı anti-oksidan etkisi ile güneş ışınlarının zararlı etkileri, çevre kirliliği, stres ve sigara gibi cildimiz üzerinde olumsuz etkiler yaratan faktörlerin azaltılmasına da yardımcı oluyor.

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat