Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Aracımda oluşan değer kaybını nasıl tespit edebilirim?

6,679
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Aracımda oluşan değer kaybını nasıl tespit edebilirim?

Araçta oluşan değer kaybı araç sahibinin aracının kazadan önceki değeriyle kazadan sonraki değeri arasındaki farktır. Bu tespit araç sahibi tarafından piyasa araştırması yapılarak tespit edilebilirse de elbette bu konuda bir eksper ya da bilirkişiden fikir ya da rapor almak faydalı olabilir. 


Kişi eğer aracında oluşan değer kaybını buna kusuruyla sebebiyet veren karşı yanın sigorta şirketinden talep edecek olursa bir trafik sigorta eksperinden önceden rapor alarak talebini belirleyebilir ancak değer kaybı kusurlu yanın şahsından dava yoluyla talep edilecekse bu durumda dosyayı inceleyen mahkeme bilirkişi raporu alacağından önden bir rapor tanzim edilmesi gerekli olmayabilir. 

Eksper yahut bilirkişi aracın yaşı, aracın ne kadar kullanılmış olduğu, hasar özellikleri, aracın onarıldığı koşullar, aracın daha önce hasara uğrayıp uğramadığı ve piyasa değeri ve varsa başka kriterleri de göz önüne alarak bir değer kaybı raporu düzenleyecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat