Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Annenin sağlık sorunları bebekte obeziteye neden olabilir mi?

285
kez izlendi
Puan: 3.33 / 5
Detaylı Açıklama

Annenin sağlık sorunları bebekte obeziteye neden olabilir mi?

Obezite bebekler, çocuklar ve erişkinler için çok ciddi bir sağlık sorunudur. Annedeki obezite sorunu bebeğin de obez olmasına yol açabilir. Bunun dışında özellikle gebelikte ortaya çıkan diyabet hastalığı, bebeklerin iri doğmasında, obez olarak doğmasında önemli rol oynar.

Sağlıklı bir kadın hamile kaldıktan sonra, gebeliğin ikinci yarısında kan şekeri dengesizlikleri başlayabilir. Böyle bir durumda bebeğin anne karnında obez olmaması için kan şekerinin çok yakından takip edilmesi, gerektiği durumlarda insülin tedavisinin uygulanması gerekir.

Annedeki diyabet nedeniyle bebek yüksek kilolarda doğarsa, ileriki yaşlarda diyabet olma, obez olma ihtimalleri normale göre çok yüksektir.
Erişkinlerdeki birçok hastalığın kökeni yeni doğan dönemlerinden hatta anne karnındaki hayatlarından kaynaklanmaktadır. Bu anlamda anne adaylarının metabolik dengelerinin, kan şekerlerinin yerinde olması ve aylık rutin kontrollerine gitmeleri önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat