Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Annenin meme ucu emzirmeye uygun değilse ne yapılabilir?

131,553
kez izlendi
Puan: 4.65 / 5
Detaylı Açıklama

Annenin meme ucu emzirmeye uygun değilse ne yapılabilir?

Bazı annelerde meme ucu içeriye çökük olur. Ya da içeriye çökmese bile dışarıya çıkık değildir. Kavranması zor konumdadır. Bu tür göğüslerde genelde önerilen, hamilelik süresince düzenli göğüs masajıdır. Sakin bir ortamda oturup göğüs ucunu elinizle öncelikle sağa sola, daha sonra yukarıya aşağıya şeklinde masajla hafifçe dışarıya çıkarmayı başarabilirsiniz.

Pompa kullanın

Pompa kullanımı yine göğüs ucunu dışarıya çıkarabilir. Kavranması zor ise, tam olarak çıkmıyorsa, önerilen silikon meme ucu başlıklarıyla bebeği emzirmektir. Meme ucu başlığını göğse yerleştirip bebek onunla çekmeye başladığında meme ucu dışarıya çıkar, silikon başlığın içine girer. 2 dakika sonra silikonu çıkardığınızda göğüs ucu dışarıda olacağı için bebek emmeye devam edebilir.

Bir diğer önemli nedense bebeğin göğsü çok iyi kavramaması nedeniyle, bütün göğüs ucunu değil, sadece ucunu ağzına alıp onu emmesi sonucu, anne göğsünde meydana gelen çatlaklardır. Bu çatlaklar çok ciddi ağrı verebilir ve kanama yapabilir. Bu durumlarda da yine önerilen silikon meme ucu başlıklarıdır. Bununla bebek rahatlıkla emzirilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat