Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anne sütü hangi durumlarda yetersiz üretilir?

189,339
kez izlendi
Puan: 4.67 / 5
Anne sütü hangi durumlarda yetersiz üretilir?
Anne sütünün yetersizliğinde en önemli nedenler annenin beslenmesine dikkat etmemesi ve tabii ki dinlenemiyor olmasıdır. Bunların da en önemli nedeni ilk 6 ayda çok sık görülen lohusalık depresyonudur.

Lohusa dönemi

Bu dönemde annenin çok ciddi ruhsal problemleri olur. Bu bazen ilaç kullanımına kadar gidebilir. "Bebeğimi besleyebilecek miyim?, bebeğime bakabilecek miyim?, onu koruyabilecek miyim?, başarılı olabilecek miyim?" türü kaygılar annenin sütünün gelmesine engel olur.

Buna ek olarak "emzirmelisin, yapmalısın, becermelisin, bunu herkes yapıyor, sen niye yapmayasın?" gibi çevre baskısı varsa, bu yetersizliğe çok daha kolay yol açacaktır.

Beslenmeye dikkat

Anne sütünün yetersiz kalmasındaki diğer neden beslenmesidir. Beslenmeye engel bir konum varsa bu da sütü yetersiz hale getirecektir. Bu koşulları uygun sağladığınız zaman sütün yetersiz olması için hiçbir gerekçe yoktur.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat