Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anne ile aynı yatakta yatan çocukta bağımlı kişilik gelişir mi?

2,523
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Anne ile aynı yatakta yatan çocukta bağımlı kişilik gelişir mi?

Anne ile aynı yatakta yatan çocukta bağımlı kişilik aslında sırf bu sebebe bağlı olarak gelişmez. Çocuğun bağımlı kişilik geliştirmesi için annenin çocuğun en basit ihtiyacını bile her an, hemen; kendisi yapabilecek olsa bile çocuğa bırakmadan yerine getirmesi ve çocuğun kendi ihtiyaçlarını görebilecek yaşa ya da duruma geldiğinde bile ona bırakmaması, annenin çocuğa çok bağımlı olması, kendi çevresi, işi, eşi ile gündelik yaşam ile ilgili sorunlar yaşaması ve kendisine bağımlı, muhtaç diye hissettiği çocuğa bağımlı ve bağlı davranışlar geliştirmesi ile bağımlı kişilik gelişir. 


Çocuğun tüm gece değil, ama zaman zaman anne ve baba ile yatakta zaman geçirmesi, geçirdiği zaman dilimi içerisinde çok fazla ten temasında bulunması, yatağında anne babası ile oynama, öpüşüp koklaşma, dokunmayı gerçekleştirme imkanının verilmesi çocukta bağımlı kişilik gelişmesini engeller. Bu, yatakta asla yatmayın, asla beraber olmayın demek değildir. Sorun, çocuğun kendi yatağı olduğu halde sürekli annesi ile yatması, annenin çocuğu korumak, kollamak, bir hastalık durumunda hemen müdahale etmek ya da zaman zaman eşinden uzak kalmak için çocuk ile yatmayı tercih etmesi anne ile çocuk arasında bağımlı kişilik gelişmesine zemin hazırlayabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat