Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anne çocuğuyla nasıl iletişim kurmalı?

183,783
kez izlendi
Puan: 4.55 / 5
Anne çocuğuyla nasıl iletişim kurmalı?
İletişim karşı tarafı anlama ve kendini anlatma durumudur. Karşı tarafı anlamak için onun duygularına bir ayna tutmak gerekir. Bu iletişimde soru sormak, merak ve öğüt vermek yoktur.

Duyguların farkındalığı önemlidir

Karşı tarafı anlamak için sadece onun duygularını anlamaya çalışmalıyız. Bunun için de duyguların farkındalığı çok önemlidir. Sevinç, haz, neşe, sevgi, nefret, kıskançlık, hırs gibi duyguları karıştırmamak gerekir. Bu duyguların farkında olmalı karşındakinin duygularını görmeli ve ona cümlelerle bunu aksettirmeliyiz. Kendini anlatabilmek için de kendi duygularının farkına varabilmek ve onu aktarabilmek önemlidir.

İletişimde en önemli şey eğer anlamak ve anlatmak ise karşımızdaki kişinin duygularına bir ayna tutmak ve onu dile getirmek gerekir. Soru sorarak, öğüt vererek, karşılaştırma yaparak çocuğun ne istediğini anlayamaz, iletişim kuramazsınız.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat