Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anne bağımlısı erkek çocuk için neler yapmak gerekir?

6,795
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Anne bağımlısı erkek çocuk için neler yapmak gerekir?

Erkek çocukları anneye ya da babaya bağlılık gösterebilirler. Fakat hayatlarının ilk döneminde erkek çocukları anneye daha çok bağlılık gösterirler. Annesinden hiç ayrılmak istemeyebilirler. 
Anne bağımlılığının ortaya çıktığı durumlarda öncelikle annenin kendini sorgulaması gerekir: Ne yaptım da bu çocuk bana bağımlı hale geldi gibi sorular anneye yardımcı olur. 

Aslında erkek çocuklarının annelerinden daha kolay ayrışması beklenir. Erkek çocukları, hemen arkadaşlarının yanına giden, çok hareketli ve kolay iletişim kurabilen çocuklar olarak bilinir. Anne bağımlılığını yenmek isteyen bir erkek çocuk annesi, çocuğunu park ve bahçe gibi oyun alanlarına götürüp çocuğunun diğer çocuklarla kaynaşmasını gözlemlemeli ve onu her daim uzaktan izlemelidir. Sen oyna, ben buradayım, şeklinde çocuğuna güvence vererek yavaş yavaş onu sosyal alanlarda tek başına bırakmalıdır. 
Böylece çocuk başlangıçta anneyi görür ama kademeli olarak annesiyle daha az, arkadaşlarıyla daha fazla vakit geçirmeye başlar. 

Bir sonraki seferde kendi başına arkadaşlarının yanına gitmek isteyebilir ya da annesi olmadan da oyuna devam etmek isteyebilir. Erkek çocuk için anne bağımlılığı sorunu çözülmüş olur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat