Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ani ve şiddetli baş ağrısı neden kaynaklanabilir?

7,336
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ani ve şiddetli baş ağrısı neden kaynaklanabilir?

Baş ağrısı toplumda yaygındır. Ani ve şiddetli baş ağrısı ise yaygındır. Migren şiddetli baş ağrısı yapar ama öncelikle geleceğini çoğunlukla haber verir. Ani ve birden başlayan baş ağrısında neden beyindeki damarda oluşan kanama olabilir. 


Bu anevrizma denen beyin damarlarında baloncukların yırtılıp kanamasıdır. Bu çok şiddetli ve tehlikelidir. Aniden beyninizde bomba patlamış gibi olur. Bu durum genelde efor, bir zorlanma ile ortaya çıkar.  Bu durumda hemen doktora gitmek gerekir. 

Çok şiddetli ani başlayan bir diğer baş ağrısı da küme baş ağrısıdır. Bu ağrıda da tek taraflı göze vuran çok şiddetli ağrı söz konusudur.  Buna halk arasında intihar ettiren baş ağrısı da denir. Bu durum ilk defa yaşanıyorsa tanımakta zorlanabiliriz. 

Ama biliyorsanız bu ağrıyı tanırsınız. Ani baş ağrısı enseden de olabilir. Başın arkasında iki tane beyne giden damar vardır. Bunların içindeki damar katmanında ayrışma olur. Bu da şiddetli ağrıya neden olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat