Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Andropoza giren erkeklerde cinsel isteksizlik olur mu?

18,621
kez izlendi
Puan: 4.86 / 5
Detaylı Açıklama

Andropoza giren erkeklerde cinsel isteksizlik olur mu?

Erkeklerin korkulu rüyası olan andropoz ile görülen cinsel istekte azalma, yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan hormon düşüklüğüne bağlıdır.

Andropoz döneminde erkeklerde kadınlarda olduğu gibi çok belirgin bir şekilde cinsel isteksizlikle karşılaşmak daha nadir görülür. Kadınlarda cinsel hayattan uzaklaşma isteği, erkeğin hatırı için yapılması söz konusu iken birçok erkek yetmişli yaşlarda bile ileri derecede cinsel istek duyabilirler.

Bazı erkeklerde cinsel istekte azalma görülebilir. Bunun sebebi erkeklik hormonundaki (testosteron) azalmaya bağlı olan gerçek anlamda bedensel cinsel isteksizlik ve yaşlanmaya bağlı cinsel performanstaki aksamaların ruhsal durumu bozmasıdır. Böyle durumlarda eş desteği ve çevre desteği olmazsa kişi kendisini yanlız hisseder ve bu depresif hal artarak ciddi bir cinsel isteksizliğe yol açabilir.

Andropoza giren erkekler, konsantre olamama, halsizlik, kas ve eklem ağrıları beraberinde uzun süreli ereksiyon sorunları da yaşarlar.    

Andropoz yaşı kişiye göre farklılık gösterir. Bazı erkeklerde ellili yaşlardan sonra bazılarında ise seksenli yaşlar ile andropoz belirtileri görülebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat