Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Andropoza giren erkeğin cinsel hayatı tamamen biter mi?

8,613
kez izlendi
Puan: 4.57 / 5
Detaylı Açıklama

Andropoza giren erkeğin cinsel hayatı tamamen biter mi?

Andropoz, kadınlardaki menopoz gibi erkeklerde cinsel hayatı ani bir kesilmeye uğratan bir süreç ve olgu değildir. Andropoz, belli bir zaman dilimine yayılan geniş zamanlı bir süreçtir.

Andropozun belirtileri genellikle 30'lu yaşlardan itibaren erkeklik hormonu testosteronun azalmaya başlamasıyla birlikte 50 ile 55 yaşlarından sonra daha belirgin hale gelir.

Bir erkek andropoza girse bile cinsel isteği belli bir düzeyde devam edeceği gibi, baba olma kabiliyeti yani sperm fonksiyonları da uzun süre 70'li 80'li yaşlara kadar devam edebilir.

Halbuki kadınlarda menopoz (adetten kesilme) aynı zamanda doğurganlığın bitmesi olarak algılanabilir. Andropoza girmiş olan erkeklerde doğurganlık yani baba olma kabiliyeti sürse bile meninin miktarında, fışkırma gücünde, cinsel performansta ve sertleşmenin yeterliliğinde belli oranda azalma olacaktır.

Erkeğin, andropoza girmiş olmasına rağmen yine de ileri yaşlara kadar cinsel hayatını belli ölçüde sürdürmesi mümkündür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat