Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Andropoz ile orta yaş bunalımı aynı şey midir?

8,469
kez izlendi
Puan: 4.37 / 5
Detaylı Açıklama

Andropoz ile orta yaş bunalımı aynı şey midir?

Orta yaş bunalımı olarak adlandırılan süreç, aslında fiziksel olmaktan çok psikolojik bir süreçtir. Erkekler belli bir yaşa ulaştıklarında, buna 40'lı yaşlardan itibaren diyebiliriz "artık yaşlanıyor muyum?" psikolojisine kapılabilirler ve aslında bedensel, hormonal, fiziksel herhangi bir değişiklik yaşamasalar da psikolojik olarak bir bunalım eğilimine girebilirler. 

Orta yaş bunalımında olan erkek, gençlik günlerinde olduğu kadar kendini moral ve fiziksel açıdan güçlü hissetmemekte ve giderek cinsel performansının azalabileceğinden endişe etmektedir. Bu psikolojik olarak orta yaş bunalımını doğurmaktadır. 

Andropoz olarak adlandırılan süreç ise 55 yaşından sonra kendini belli eder ve psikolojik, cinsel ve fiziksel olarak insanı etkiler. Andropozun temelinde erkeklik hormonunun azalması yatmaktadır. Dolayısıyla bazen aynı döneme denk gelse bile orta yaş bunalımıyla andropoz birbirinden ayrı süreçlerdir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat