Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Andropoz erkeklerin cinsel hayatını nasıl etkiler?

8,192
kez izlendi
Puan: 4.88 / 5
Detaylı Açıklama

Andropoz erkeklerin cinsel hayatını nasıl etkiler?

Andropoz, yaşın ilerlemesi ile birlikte erkeklik hormonu olan testosteronun kandaki seviyesinin azalması ve buna bağlı olarak ortaya çıkan şikayetlerdir.

Erkek yumurtalarından üretilen testosteron kırklı yaşlardan itibaren azalmaya başlar ve ellili yaşlardan itibaren bu azalma giderek artar. Bu hormonun azalması beyin, kas, kemik gibi organları etkiler ve bunun yanı sıra cinsel işlevde sorunlara yol açar.

Andropoz, bir erkeğin cinsel hayatını önemli ölçüde etkileyebilir. Bu etkilenme bazen bedensel olarak yani penisin sertleşmesini sağlayan damarların tahribatı gibi olabileceği gibi, çoğu kez bu dönemin getirdiği depresif durum hal yüzünden olabilir. Cinsel birleşmede penisinin yeteri kadar sertleşmediğini ve performansında azalma olduğunu gören erkekte cinsel isteğinde azalma görülür. 

Andropoz her erkekte görülmez, bu sayede kadınlarda görülen menopozdan farklı olarak bir çok erkek ömrünün sonuna kadar cinsel isteğini ve aktivitesini sürdürebilir.

Andropoz, erkekler için önlenemez bir süreçtir ve hayatın ilerleyen dönemlerinde görülen doğal bir durumdur. Bu sürecin hayat kalitesini çok fazla düşürmemesi için gerekli tedbirlerin alınması ve tedavilerin yapılması gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat