Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anal fistülün belirtileri nelerdir?

108,736
kez izlendi
Puan: 4.69 / 5
Detaylı Açıklama

Anal fistülün belirtileri nelerdir?

Anal fistül demek için makat deliğinin dışında 1 cm yada 8-10 cm uzaklığında kalça bölgesinde veya iki bacak arasındaki bölgede bir deliğin bulunması gerekir. Bu delikten dışarıya zaman zaman akıntı gerçekleşir. Bu akıntı bazen kesilir bunun sonucunda o bölgede şişlik ve ağrı oluşur daha sonra kendiliğinde dışarıya doğru boşalarak akıntı devam eder.

Fistülün ilk safhalarında o bölgede şişlik, kızarıklık ve şiddetli ağrı görülür veya hastanın ateşi yükselebilir. Bu hastanın psikolojisini bozar ve mutlaka cerrahi olarak apsenin boşaltılması gerekir. 

Anal fistür rahatsızlığı olan hastaların çamaşırlarına dışkı ya da kan bulaştığı görülebilir. Muayenede hastanın makat bölgesine bakıldığında küçük delik veya delikler görülebilir. Tek olan delikler genelde apseler sonucu oluşan fistüllerdir fakat birden çok delik varsa bu iltihabı bağırsak hastalığının ilk bulgusu olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat