Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anal fistül nedir?

86,967
kez izlendi
Puan: 4.61 / 5
Anal fistül nedir?
Fistül denildiğinde sindirim sisteminin lümenli organları bağırsak gibi organlar dışarıya cilde yada sindirim sistemin başka bir organına açılan tünelciktir. Anal fistül dendiğinde makat civarında bağırsak ve cilt arasında oluşan küçük tünellerden bahsedilir. Bu tüneller 1 veya 1?den fazla olabilir.
 
Anal fistül, iltihabı bağırsak hastalıkları ya da makat bölgesinde oluşan apsenin delinmesiyle ortaya çıkan durumdur. Fistüller genelde iltihabi hastalık sonucu veya mide ile bağırsaklar arasında, kalın bağırsaklar ile idrar torbası arasında oluşabilir. 

Bunlar ameliyat sonrası oluşabilir. O bölgede bir enfeksiyon vardır daha sonra o enfeksiyonun gerilemesiyle geriye küçük bir kanal kalır. Karın içerisinde ise bağırsakla idrar torbası arasında, idrar torbasına gaytanın bulaşması, bağırsak ve cilt arasında bağırsaktaki dışkının cilde akması söz konusudur. 
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat