Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anal fistül ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli?

18,020
kez izlendi
Puan: 2.92 / 5
Anal fistül ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli?
Anal fistül ameliyatlarından sonra hasta doktorun tüm önerilerini uygulamalıdır. Hastanın beslenme şekli, pansuman esnasında yapması gerekenler bunda son derece önemlidir. Anal fistül ameliyatı geçirmiş bir kişi beslenmesine dikkat etmelidir. Lifli gıdalar yemek ve bol su içmek anal fistül ameliyatı sonrası son derece önemlidir.

Eğer çok geniş bir alanı içeren bir ameliyat söz konusu değilse pansuman genellikle yapılmaz. Normal anal fistül ameliyatlarından sonra oturma banyosu yapmak gerekir. Hastanın korku nedeniyle dışıkılamasını ertelememesi gerekir. Oturma banyosu ılık su tutmak anlamına gelir. Ameliyattan sonra günde 5 ya da 6 defa oturma banyosu yapmak gerekir.

Hasta bir leğene ılık su doldurarak 5 veya 10 dakika kadar içinde oturabilir ya da duş başlığını bu bölgeye tutabilir. Bunların dışında ilaç kullanımını da sürdürmek gerekir. Anal fistül ameliyatı sonrasında haftada bir doktor kontrolüne gelmek gerekir.
Etiket:
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat