Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anadolu Üniversitesi nasıl bir üniversite?

2,151
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Anadolu Üniversitesi nasıl bir üniversite?

Anadolu Üniversitesi 1958 yılında kurulan Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nin 1982 yılında dönüşmesi ile kurulmuştur. Eskişehir'in en köklü üniversitesidir. Üniversitenin Yunus Emre ve 2 Eylül kampüsleri bulunmaktadır. 

Türkiye'nin açıköğretim sistemi ile eğitim veren ilk fakültesi Anadolu Üniversitesi'nde açılmıştır. Üniversite yıllık 4500 lisans programı, 1100 de lisans programı olmak üzere 6600 öğrenci kapasitesi vardır. Açıköğretim fakültesine de 155 bin öğrenci alımı vardır. En çok iktisadi bilimler ve eğitim fakültesine öğrenci alımı vardır. 

Mühendislik, edebiyat, fen ve hukuk fakültesi de çok öğrenci alır. Öğrenciler üniversiteye girebilmek için yüzde 61'lik bir başarı oranını yakalamalıdır. 2400 öğrenci eşit ağırlıklı, 1800 öğrenci sayısal, 900 öğrenci sözel, 400 öğrenci de yabancı dilden girer. Sosyal hizmet, Türk Dili ve Edebiyatı, hukuk ve okul öncesi öğretmenliği de en çok tercih edilen programlar arasındadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat