Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Amigurumi tekniğinde bebeğe saç ekleme yöntemleri nelerdir?

19,777
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Amigurumi tekniğinde bebeğe saç ekleme yöntemleri nelerdir?

Amigurumi ile yapılan bebeklerde, gözler takıldıktan sonra saç yeri kendini daha iyi belli eder. Örmeye alıştıktan sonra, gözleri takmadan da saç yerini tasarlayabilirsiniz. 

Saçlar için kahverengi ve yine çok tüylenmeyen; koton, yüzde yüz akrilik veya bambu türünde ip seçebilirsiniz. İpin biraz da kalın olması daha tok bir duruş sağlar. Bebeğin saçı için ince ip de kullanabilirsiniz ancak bu sizi daha fazla saç takmaya sevk edecek ve daha çok saç taksanız da daha zayıf bir görüntüye neden olacaktır. 

Saçları takmadan önce kafayı toplu iğnelerin yardımı ile dört eşit parça olacak şekilde işaretleyin. Bu belirleme işi sizin saçları yaparken sıranızı şaşırmamanızı ve nasıl bir stilde devam etmeniz gerektiğini görmenize yarar. Kafanın ortadan ikiye işaretlenmesinin bir diğer faydası ise bebeğe kulak yapacak veya saçı iki yandan ayıracaksanız, o dağılımı nasıl yapacağınızı görmenize yardımcı olmasıdır. 

Amigurumi tekniğinde bebeğe saç eklemek işi, tıpkı bir atkı kenarına püskül takma işi gibidir. Detayları videomuzu izleyerek öğrenebilir, bebeğinizin saçlarını ekledikten sonra gövdesini yapmak için "Tığ ile oyuncak bebek örerken bacak nasıl yapılır?" videomuzu izleyebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat