Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Amigurumi tekniği ile oyuncak bebeğe göz nasıl eklenir?

8,827
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Amigurumi tekniği ile oyuncak bebeğe göz nasıl eklenir?

Tığ ile oyuncak örerken, oluşturmuş olduğumuz kafa yapısına uygun numaralarda bir göz seçmek gerekir. 


Şu an yapmakta olduğumuz oyuncağın büyüklüğüne uygun olan göz büyüklüğü 6 - 8 mm büyüklüğünde bir göz. Çünkü küçük bir kafa oluşturduk. 

Amigurumi tekniği ile örülen oyuncak bebeğe gözleri takmadan önce, kafayı elyaf ile bir miktar doldurmak gerekir. Böylece yüzün formu daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Ardından yuvarlak kafa üzerine gözlerin nereye yerleştirileceği belirlenir. 

Gözlerin birbirine çok yakın bir şekilde tasarlanması gözlerin eklenmesini zorlaştıracaktır. Bu nedenle biraz daha aralıklı olması önerilir. İki göz arası için ideal mesafe 9 - 11 ilmek arasıdır. Aynı zamanda gözlerin duracağı yer saçın başlangıç noktası ile kafanın çene kısmı arasında, tam ortaya yerleştirilmeli. Burada kendi tarzınızı da uygulayabilirsiniz ancak önerilen mesafe bu şekildedir. 

Bebeğe gözleri taktıktan sonra saçların nasıl ekleneceğini öğrenmek için "Amigurumi tekniğinde bebeğe saç ekleme yöntemleri nelerdir?" başlıklı videomuzu izleyebilirsiniz. 

Gözlerin yeri belirlendikten sonra kafanın iç kısmında rahat çalışabilmek için elyafın bir kısmı çıkartılır ve toplu iğne ile işaretlediğiniz gözlerin yerlerine uygun olan gözler yerleştirilir. 

Tığ ile yaptığınız bebeğin gözlerini ekledikten sonra "Tığ ile oyuncak bebek örerken kaş ve kirpik nasıl yapılır?" başlıklı videomuzu izleyebilirsiniz

Tüm detayları öğrenmek için videoya devam edebilir, tığ ile oyuncak örme ile ilgili tamamı bitmiş bir uygulamayı sırası ile izlemek için TIĞ İLE OYUNCAK ÖRÜN konu başlıklı programımızdaki videoları izleyebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat