Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Amerikan vizesi için internetten başvuru yapabilir miyiz?

21,750
kez izlendi
Puan: 4.86 / 5
Detaylı Açıklama

Amerikan vizesi için internetten başvuru yapabilir miyiz?

Amerikan vizesi almak için internetten başvuru yapabilirsiniz. Amerikan Konsolosluğu'nun web sitesinde online başvuru yapabileceğiniz Türkçe sayfalar da mevcut. Bu sayfada doldurmanız gereken başvuru formunu ve bu başvuru formunu nasıl doldurmanız gerektiğine dair bilgiyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Amerikan Konsolosluğu, vize başvurusu için genellikle internete yönlendiriyor ve Amerikan vizesine internetten online olarak başvuranlara öncelik tanıyor. Amerikan vizesi başvurusu için www.turkish.turkey.usembassy.gov adresine girmeniz gerekiyor. Bu sayfada vizeyle ilgili detaylı tüm bilgilere ulaşmanız mümkün. Sitede doldurmanız gereken forma html formatında ulaşabilirsiniz. Formu doldurduktan sonra yapmanız gereken tüm işlemler sırasıyla sitede yer alıyor.

Amerikan vizesi başvuru formunu doldurduktan sonra randevu ve vize ücretini ödeyebilir, hemen ardından hazırlamanız gereken evraklarla Amerikan Konsolosluğu'na vize görüşmesine gidebilirsiniz. Vize görüşmesinin olumlu geçmesi için internet sitesinde istenen evrakların tam olmasına dikkat etmeli, eksik evrakla görüşmeye gitmemelisiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat