Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Amerikan fönü nasıl yapılır?

10,922
kez izlendi
Puan: 3.78 / 5
Detaylı Açıklama

Amerikan fönü nasıl yapılır?

Amerikan fönü evde uygulanabilen bir yöntem değildir. Amerikan fönü, profesyonel biri tarafından ve profesyonel bir ortamda uygulanmalıdır. Amerikan fönü için kullanılan malzemeler oldukça pahalıdır. Yanlış uygulamalarda saça bir zarar olmaz ancak ürün ziyan olur. Amerikan fönü malzemeleri sadece profesyonel kişilere satılır. 

Amerikan fönü için öncelikle kişinin saçı özel Amerikan fönü şampuanıyla 2 defa yıkanır. Her yıkamada şampuan yaklaşık 2 dk saçta bekletilir. 

Amerikan fönü saça bakım yapılması anlamına gelir. Yıkamanın ardından saç test edilerek saçın nasıl bir bakıma ihtiyaç duyduğu tespit edilir. Saçın ihtiyacı olan bakıma göre kullanılacak malzemeler belirlenir. 

Saça uygulanacak test için saç ıslak olmalıdır. Islak saçtan birkaç tel saç alınır ve düğümlenir. Düğümün ucunda kalan saç parçası çekilir ve esnekliğine bakılır. Bu işlem yapılırken saçın kopması saçın yıpranmış olduğu anlamına gelir. 

Saça uygulanan testten sonra yıpranmış saça öncelikle protein spreyi sıkılır. Ardından Amerikan keratini likit losyonu sürülür. Keratin losyon saçın her tutamına özenle sürülür. Sürme işleminden sonra saç kurutma makinesi ile kurutulur. 

Amerikan keratinin içinde nano moleküller vardır. Bu nano moleküllerin saçta büyüyüp saçın içine hapsolması için kurutma işleminden sonra maşalama işlemi uygulanır. 

Uygulamadan 2 gün sonra kişi kendi evinde Amerikan fönü şampuanı ve maskesini saçına uygulayabilir. 

Amerikan fönü sayesinde yanmış ve yıpranmış saçlar sağlıklı ve ipeksi bir görünüme kavuşur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat