Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Amerika'dan sözleşmeli iPhone nasıl alınır?

689
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Amerika'dan sözleşmeli iPhone nasıl alınır?

ABD'den sözleşmeli iPhone almak için ABD vatandaşı olmanız ya da en azından ABD sosyal güvenlik numarasına sahip olmanız gerekir. Bu şartlara sahipseniz operatör ile 24 aylık bir sözleşme yapabiliyorsunuz.


Sözleşmeler genellikle Türkiye'deki gibi, içeriklerine göre operatöre aylık 60-100 dolar ödeme yapılmasını öngörüyor. Sözleşme genellikle mobil internet, SMS ve konuşma ihtiyaçlarını kapsıyor. Kullanıcı bu şartları kabul ederse iPhone'a herhangi bir peşin ücret ödemeden sözleşmeli olarak sahip alabiliyor. 

iPhone'u alıp Türkiye'de kullanacaksanız ABD'deki bir operatörle sözleşme yapmanız pek doğru değil. Çünkü bu durumda belli bir miktar ödeme taahhüt ediliyor ve bunun ödenmesi de şart. Ödenmemesi kişi hakkında hukuki sorunlar yaratabilir. 

Amerika'dan sözleşmeli alınan iPhone'lar genellikle SIM kilitli oluyor. Bu durumda telefonu kullanabilmeniz için jailbreak yapmanız ya da bu kilidi kırdırmanız gerekiyor. Jail break ile kaldırılan SIM kilidi, iOS yazılımı güncellendiğinde etkinliğini yitiriyor ve iPhone'un SIM kilidi devreye girerek cihazı kullanmanızı engelliyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat