Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ameliyatsız yüz germe ultherapy nedir?

11,274
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ameliyatsız yüz germe ultherapy nedir?

Günümüzde yaşlanmanın yüz ve boyun cildi üzerindeki olumsuz etkilerinin giderilmesine yönelik çok sayıda tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Bu yöntemlerin büyük çoğunluğu yüzeysel kırışıklıkların giderilmesine ya da yüzün çeşitli bölgelerinde oluşan hacim kayıplarının yerine konulmasına yönelik olup, cilt altı dokularda esneklik ve sıkılık sağlayan kolajenin yıllar içerisinde azalması ile beraber oluşan gevşeme ve sarkmalar üzerinde belirgin etkileri olmamaktadır.

Yüz ve boyun cildindeki gevşeme ve sarkmaların tedavisinde en etkili yöntem ameliyattır ancak bu ameliyatların sonrasında gereken iyileşme döneminin yanı sıra cerrahiye bağlı riskleri ve maliyetleri göze almak istemeyen ya da ameliyat gerektirecek ölçüde problemi olmayan kişiler için alternatif yöntemler de mevcuttur.

Cerrahiye alternatif olan yüz ve boyun cildi sıkılaştırma yöntemleri içinde en fazla tercih edilenlerden birisi cildin farklı taşıyıcı tabakalarında kolajen üretimini artırarak sıkılaşma sağlayan FDA onaylı Ultherapy teknolojisidir.

Ulthera cihazı ile gerçekleştirilen Ultherapy uygulaması sırasında cilt yüzeyinin 3 ve 4,5 mm derinliğindeki taşıyıcı bağ dokusu tabakalarında ultrason dalgaları ile oluşturulan mikroskobik ısı hasarları ile yeni kolajen üretimi uyarılarak sıkılaşma sağlanmaktadır.

Boyun, gıdı, yanaklar, göz çevresi ve dekolte bölgelerinde uygulanabilen bu tedavi sırasında uygulama yapılacak bölgenin ultrason ekranından takip edilmesi ile etkinin hassas bir şekilde hedeflenen dokuda oluşması bu teknolojiyi aynı amaçla uygulanan diğer yöntemlere göre avantajlı hale getirmektedir.

Uygulamanın ardından günlük aktivitelere hemen dönülebilmekte, dikkat edilmesi gereken özel bir durum ya da alınması gereken bir önlem bulunmamaktadır. 

Ultherapy sonrasında ciltte yanık, leke gibi herhangi bir yan etki oluşmamakta bazı hastalarda oluşan kızarıklıklar genellikle 15-20 dakika içinde kaybolmaktadır.

Cildin Güneş ışınlarından koruyucu özelliği olan yüzeysel tabakalarında herhangi bir olumsuz etki oluşturmayan Ultherapy bu özelliği sayesinde yaz aylarında da rahatlıkla uygulanabilmektedir.

30 ile 60 dakika arasında süren tek bir seans olarak uygulanmakta olan ultherapy işleminin tam etkisi 3 ay içinde ortaya çıkmakta ve elde edilen sıkılaşma etkisi cilt özellikleri ve uygulama yaşına bağlı olarak 18-24 ay boyunca kalıcılığını korumaktadır.

Ultherapy ile uygulama bölgelerindeki ciltte gözle görünen sıkılaşma yanında dokulardaki  kolajen artışı ile zamanın etkilerine karşı gözle görülmeyen koruyucu bir etki de sağlanmaktadır.

Ultherapy her yaşta uygulanabilmekle beraber 40-60 yaş arasında, ciddi cilt fazlalığı olmayan ve sigara kullanmayan hastalarda sonuçlar daha belirgin olmaktadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat