Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ameliyatsız yağ alma nasıl yapılır?

6,684
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ameliyatsız yağ alma nasıl yapılır?

Yağ alma temel olarak yağ dokularının kırılması ve sonrasında vücudun kendisinin dolaşım vasıtasıyla atılmasının beklenmesi  ve ya kırılmış olan yağların bir vakum ile çekilerek bölgeden uzaklaştırılması işlemidir. 

Ameliyatlı yağ alma yani liposuction işleminde bölgedeki yağlar deri altına girilerek lazer ve ya ses yardımı ile kırılır ve yağ çok fazla değil ise vücudun kendisinin atması süreci beklenir. Bu sayede yağlar kırıldıktan sonra vücut yavaş yavaş atar ve  bölgede ameliyat sonrası çökme gerçekleşmez.  Eğer kırılan yağ çok fazla ise vakum ile alınır ancak bu durumda bölge de bir çökme gerçekleşebilir ve fazla derinin alınması gerekebilir. 

Sonuç olarak bölgedeki yağ dokusu öldüğünde vücut bunu kendi kendine atar. Yağ hücreleri diğer hücrelere göre soğuğa dayanıksızdır. Bunun üzerinde çalışan Harward Tıp Okulu'ndaki iki bilim adamı, belli bölgedeki yağların vakumlanarak belli bir dereceye kadar soğutulduğunda o bölgedeki yağ hücrelerinin öldüğünü buldular. Bu işlem sırasında yağ dokularının dışındaki dokular zarar görmüyor. Bunun üzerine geliştirilen teknoloji ile ameliyatlı liposuction'a gerçek bir alternatif bulunmuş oldu. 

Tek bir seansta uygulama yapılan bölgedeki yağ oranına göre %20 ile %40 arasında yağ dokusu ölüyor. Ölen yağ hücrelerini en fazla iki ay içerisinde vücut dolaşım vasıtasıyla atıyor. 

Ameliyatsız yağ almada gerçekten sonuç alınabilen bir diğer yöntem ses dalgalarını yağ hücrelerinin üzerine odaklayarak yağları kırmak. Ancak bunu gerçekten yapan dünya da iki üç cihaz var. Derinin üzerinden uygulanan ses dalgaları derinin altında tek bir noktada birleşiyor. Bu sayede birleştiği noktada yağ hücrelerini parçalıyor. Parçalanan yağ hücreleri dolaşım sistemi sayesinde vücuttan atılıyor.Bu cihazların maalesef başlıkları kullanıldıkça tükeniyor ve bu sebeple maliyetleri biraz yüksek olabiliyor. 

Bu alternatifler dışında henüz kanıtlanmış bir ameliyatsız yağ alma yöntemi henüz mevcut değil. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat