Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ameliyat izleri nasıl giderilir?

11,957
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ameliyat izleri nasıl giderilir?

Ameliyat izlerinin tedavisi için ameliyatın üzerinden en az 3 ay geçmiş olması ve hastanın doktoru ile görüşerek bölgenin tamamen iyileştiğinden emin olmak gerekir. Aksi takdirde yapılacak herhangi bir uygulama hatta krem bile problem yaratabilir.

Ameliyat izlerinde bölge kesilmiştir yani neşterin geldiği yerdeki deri, ölü dokudur. Hangi uygulama yapılırsa yapılan yapılacak olan uygulamalar ölü bir dokuyu canlandıramayacağı için tamamen silmek mümkün olmayacaktır. Aslında yapılan tüm uygulamaların amacı ölü dokunun çevresindeki canlı bölgeyi tedavi etmektir. Bu sayede ameliyat izi çok ince çizgi haline gelir ve gözle çok az fark edilebilir.
 
Her uygulamada olduğu gibi ameliyatın üzerinden çok fazla bir zaman da geçmiş olmaması istenir. 2 yaşına kadar olan izlerde %90'a, 2 yılı geçmiş izlerde ise %70'e kadar iyileşme sağlanabilir. 

İçerisinde sertlik bulunan ameliyat izleri için öncesinde dikiş sonrası sertlikleri yumuşatmak ve dağıtmak amacı ile akustik şok dalga tedavisi uygulanır. Yoğunlaştırılmış ses dalgaları ile bölgedeki sertlik yumuşatılır ve ödem dağıtılır bu işlem duruma göre 3 ile 10 seans arasında sürer. 

Eğer bölge de dikiş etrafında sertlik yoksa ve ya sertlikler giderildikten sonra fraksiyonel radyo frekans tedavisi uygulanır. Eskiden deriye iğneler sokularak uygulanan ve bu sayede kanallar açan fraksiyonel radyo frekans tedavisi günümüzde iğnesiz gerçekleştirilebilmektedir.

Fraksiyonel radyo dalgaları deride çok ufak mikro kanallar açar ve derinin altına kadar bir yaralanma oluşturur. Açılan kanalları cilt onarmak için harekete geçer. Deri kendisini onarırken dikiş izinin yüzey ve çevresini de tedavi eder. 
 
Her cilt tipi için farklı başlık ve farklı enerji seviyesi kullanılır. Bu sayede beyaz ve ya esmer tende ve her yaşta rahatlıkla uygulanabilir. Uygulanan bölgede aynı zamanda cilt yenilenmesi, leke tedavisi ve kırışıklık tedavisi de yapılmış olur ve kolojen artışı gerçekleşir. Ancak yinede dikiş izi ince bir çizgi şeklinde kalacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat