Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ameliyat dikişleri ne zaman alınır?

62,826
kez izlendi
Puan: 4.81 / 5
Ameliyat dikişleri ne zaman alınır?
Genellikle ameliyat yaraları için ilk 24 saat için birbirlerine tuttular şeklinde bir tabir kullanılır. Bir ameliyat yarasının sağlam hale gelmesi için aylar gerekir. 

Dokuların birbirine denk gelmesini sağlayan ilk dikişler genellikle 1 hafta sonra alınır. Beslenmesi bozuk ya da yaşlı hastalarda bu süre 2 haftaya çıkabilir. Bazen kullanılan dikiş malzemesini hiç almak gerekmez. Bunlar ciltte eriyen dikiş malzemeleridir. 

Bazen bir kaç kez edilen hastalarda ameliyat yarasının kapanamama ihtimali varsa daha kalın ya da daha dayanıklı kalıcı dikiş malzemeleri kullanılabilir. Bunlar naylona benzer ürünler olabildiği gibi ince çelik tel gibi değişik alternatifleri de içerir.
Sağlık Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat