Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Altılı ganyan tahmini nasıl yapılır?

8,572
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Altılı ganyan tahmini nasıl yapılır?

Altılı ganyan tahmini yapmak için birden çok parametreyi gözönüne almanız gerekir. Tahmin, altılı ganyanın en önemli ve en zor kısmıdır. 

Altılı ganyanda tahmin yaparken ilk bakılacak şey, o yarışta koşacak atların son performanslarıdır. En son ne zaman koştular, kaçıncı oldular, bilmek gerekir. Nasıl ki okulda dersi derste dinleyerek başarılı olabiliyorsak, at yarışı tahminlerinde de atları öncesinde çıplak göz ile veya televizyondan izleyip, performansları hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Atlar koşu sırasında nasıl koştu, kendilerini yarışa verebildiler mi, kazanırken fazla efor sarfedip bir sonraki yarış için enerjilerini tükettirler mi; tüm bunları ancak yarışları canlı olarak izleyerek bilebilirsiniz. 

Altılı ganyan tahmini yapmadan önce dikkat edilecekler

Yarışlarda atların galopları önemlidir. Galop, atların koşu dışındaki çalışmalarına verilen isimdir. Sabah erken saatte atlar kum piste çıkarlar. Uzun veya kısa çalışmalar yaparlar. Kısa çalışmaya splint, uzun işe galop denir. Çalışmalar sırasında atların hangi mesafeyi kaç saniyede veya dakikada koştuğunu ölçen kronometreciler bulunur. Bu kronometre sayıları not edilir, atların splint ve galoplarında elde ettikleri dereceler günlük at yarışı bültenlerinde yer alır. Yarış severler için bu splint ve galop rakamları altılı ganyan oyunu için önemli verilerdir.  

Altılı ganyanda son koşular ve galoplar, kupon doldururken yarış severler için en önemli parametreler arasında bulunur. Bunların yanı sıra, atın üstüne hangi jokey biniyor, kaç kilo ile start alıyor, o gün start alınan mesafe ata uygun mu gibi sorular da yarış severlerin gözleri geliştikçe dikkate alınması gereken konulardır. 

Videoyu Göster

Spor & Hobi Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat