Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Almanya hükümeti göçmenlik başvurularını nasıl değerlendiriyor?

1,831
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Almanya hükümeti göçmenlik başvurularını nasıl değerlendiriyor?

Alman Hükümeti'nin göçmenlik programları oldukça kısıtlıdır ve katı kriterleri vardır. Almanya'da bulunan mevcut iki göçmenlik programından birine başvuran kişi Alman ekonomisine katkıda bulunabilecek tecrübe, bilgi ve eğitim gibi yeterli vasıflara sahipse başvurusu olumlu değerlendirilebilir. 

Almanya'da uygulanan göçmenlik programlarından ilki mavi kart programıdır. İyi derecede Almanca bilen, nitelikli beyaz yakalı çalışanlar bu programa başvurabilir. Kişinin bu programa başvurulabilmesi için Almanya'dan iş teklifi almış olması gerekir. 

Nitelikli beyaz yakalı biri Almanya'dan iş teklifi almadığı halde bu programa başvurursa Almanya tarafından 6 aylık iş arama vizesi verilebilir. Kişi bu vize ile Almanya'ya giderek şirketlerle görüşür. Bu görüşmeler sonucunda iş teklifi alırsa kişinin geçici iş arama vizesi kalıcı çalışma iznine dönüştürülür. 

Almanya'da uygulanan ikinci göçmenlik programı yatırımcı vizesi programıdır. Belirli bölgelerde yatırım yapılması şartıyla bu başvuruya olumlu yaklaşılır. Bu bölgeler Düsseldorf ve Dortmund civarıdır. 

Göçmenlik başvurusu yapacak kişi Düsseldorf ve Dortmund şehirlerinde bölge ekonomisine katkıda bulunabilecek bir iş dalında yatırım yapmayı planlıyorsa bu başvuru olumlu sonuçlanabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat